AutoMapa – aktualizacja programu i map.

nawigacje android W pierwszym kwartale 2014 roku AutoMapa wystartowała z nową wersją oprogramowania nawigacyjnego na Androida, oznaczonego numerem 1.7, oraz z kolejną już aktualizacją map nawigacyjnych Polski i Europy  oznaczonych jako 1402. Nowe oprogramowanie jest zgodne z wersją 4.4 Androida jak i z poprzednimi. Oprócz znanych z poprzednich wersji funkcjonalności AutoMapy znajdujemy tutaj nowe, takie jak: powiadomienie SMS o trasie przejazdu, możliwość importu tras wyznaczonych wcześniej na mapie z serwisu Targeo, funkcja objazdy dróg, którą można zarządzać nową funkcją obsługi Gestów. Pojawia się również możliwość zarządzania trasami i dzielenia się nimi, jak też kilka innych funkcji. Prowadzona systematycznie aktualizacja sieci drogowej jak też potężnej bazy adresowej wprowadziła znów kilka zmian w mapach oznaczonych jako 1402.  Nowe mapy wg producenta zawierają m.in:

  • Nowe obwodnice: Hrubieszowa, Biłgoraja, Mielca, Lubawy, Opalenicy, południową obwodnicę Radomia oraz drugi etap obwodnicy Leżajska
  • Obwodnice trzech miejscowości na remontowanej drodze 747
  • Nowy odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach
  • Odcinek trasy S3 Międzyrzecz – Gorzów Wlkp.
  • Odcinek S11 na wschód od Poznania
  • Nową organizację ruchu w Pile

AutoMapa przygotowała również kilka zmian dla dróg otwieranych niebawem, które wprowadzi poprzez sieć (Oczywiście dla korzystających z sieci, gdyż dla podstawowej nawigacji sieć nie jest potrzebna)

Chcąc skorzystać z powyższych nowości, w sytuacji gdy posiadamy aktualną licencję AutoMapy, przechodzimy do zakładki Opcje – Aktualizuj program i pobieramy interesujące nas pliki. (najlepiej przez WiFi).

AutoMapa

AutoMapa 2

am1

AutoMapa 1

 

Po ściągnięciu plików nasz ekran powinien pokazać zarówno wersję oprogramowania jak zainstalowanej mapy.

 

 

 

am 4

AutoMapa 4

AutoMapa

AutoMapa 3

Przy uruchomieniu program zapyta się czy chcemy korzystać z programu LiveDrive, czyli mieć bieżący przegląd sytuacji na drogach bezpośrednio z sieci, czy też nie chcemy używać sieci.

Przechodząc do planowania trasy przejazdu ujrzymy w opcjach trasy nową funkcję Wyślij SMS, po wejściu do której możemy ustawić interesujące nas parametry SMS-a wysłanego przez system.

 

am5

AutoMapa 5

am 7

AutoMapa 7

Nową funkcją w programie jest funkcja Obsługi Gestów. Funkcja ta pozwala ruchem jednym palcem w określonym kierunku uzyskać dostęp do objazdu, podglądu mapy z funkcją Traffic lub mapy w widoku 2D w celu łatwiejszego wyszukania obiektu na mapie.

 

 

 

 

am 6

AutoMapa 6

trasa 2

Trasa 2

Inną ciekawą funkcją jest możliwość zaplanowania trasy podróży w serwisie Targeo i przesłania tego do naszego urządzenia nawigacyjnego z AutoMapą.

Funkcję tą znajdziemy w AutoMapie w zakładce Moje Trasy. W dolnym pasku mamy do wyboru opcje: Historia, Ulubione i Z sieci. Wybieramy z sieci i program prosi o czterocyfrowy kod zaplanowanej trasy z Targeo. W tym celu po zaplanowaniu trasy w serwisie Targeo wybieramy w prawym górnym narożnika przycisk Eksport a następnie Eksportuj do AutoMapy. Pokaże nam się okienko z opcjami Wygeneruj kod, Wygeneruj Plik lub Anuluj. Po naciśnięciu na Wygeneruj Kod otwiera się okienko o treści Kod trasy XXXX. Ten kod umieszczamy w naszej AutoMapie i program ściąga zaplanowaną przez nas trasę. Po naciśnięciu Wygeneruj Plik odpowiedni plik z trasą jest ściągany na nasz komputer, a następnie samodzielnie musimy go przegrać do folderu w urządzeniu nawigacyjnym Automapa – Routes.

trasa 3

Trasa 3

trasa 4

Trasa 4

trasa 5
Trasa 5

 

1 Comment to AutoMapa – aktualizacja programu i map.

  1. jan pisze:

    Używałem jest OK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>