HERE – Nawigacja firmy Nokia

nawigacje android Firma Nokia pomimo, że nie produkuje już telefonów pod własną marką nadal istnieje i prowadzi działalność. Przykładem jest program nawigacyjny o nazwie HERE. Program ten jest udostępniony na różne platformy, w tym i na Androida. Początkowo był udostępniony na telefony marki Samsung a obecnie nie ma ograniczeń. Największą zaletą tego programu jest oczywiście to, że jest on DARMOWY. Jeśli chodzi o wykorzystanie internetu to możemy jednorazowo ściągnąć, np przez WiFi, interesujące nas mapy i nie korzystać z internetu. Możemy też ściągnąć mapy na telefon a internetu używać do uzyskania informacji o sytuacji na drogach, co wiąże się z niewielkim wykorzystaniem danych z sieci.

 

Program można ściągnąć i zainstalować ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu programu w telefonie, pobieramy interesujące nas mapy oraz głosy w wybranych językach.

here 1

here 1

here 3

here 3

here 5

here 5

 

 

 

 

 

Dostępne są mapy niemal z całego świata w tym i mapy Polski. Niedawno trafiłem na informację, że jedna z najlepszych polskich nawigacji komercyjnych AutoMapa korzysta w swojej nawigacji z map państw europejskich, z wyłączeniem Polski, właśnie z map HERE.

here 6

here 6

here 7

here 7

here 9

here 9


 

 

 

 

 

Jeszcze tylko ustawienia ogólne i mamy gotową nawigację w telefonie.

here 2

here 2

here 4

here 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać na zrzucie ekranowym nawigacja pozwala nam korzystać z trzech trybów map tj. Satelita, Transport publiczny i Ruch uliczny. Przy wyborze trasy możemy zdecydować się na jazdę samochodem, trasę pieszą lub środkami komunikacji publicznej.

here 11

here 11

here 12

here 12

here 13

here 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>