Fotoradary a nawigacja gps.

Fotoradary a nawigacja gps

nawigacje android
Korzystając z długiego majowego weekendu przejechałem kilkaset kilometrów po polskich drogach. Warunki jazdy były różne, wiele dróg przejeżdżałem po raz pierwszy i zdałem się całkowicie na nawigację z mojego smartfona. Muszę powiedzieć, że nie musiałem błądzić. Jedynym minusem całej wyprawy jest stłuczony prawy reflektor od niespodziewanego kamienia. Początkowo się zmartwiłem ale po chwili uświadomiłem sobie, że korzystając z nawigacji gps i tak jestem do przodu. Dlaczego?
Dlatego, że na wszystkich prawie drogach czekają na kierowców fotoradary. Szczególnie niebezpieczne na nieznanych odcinkach dróg. Uruchomiona nawigacja gps co chwilę podpowiadała mi zarówno o ustawionych na stałe fotoradarach jak i miejscach gdzie na kierowcę czekają patrole policyjne i Inspekcji Transportu Drogowego. Za jakiś czas przekonam się czy moje odczucie, że nie zostałem ani razu sfotografowany przez fotoradar jest prawdziwe. Mam nadzieję, że nie otrzymam powiadomienia od żadnej Straży Gminnej czy Miejskiej. Wracając do tematu

fotoradarów w nawigacji gps

to w zasadzie większość nawigacji posiada opcję ostrzegania przed fotoradarem. Zarówno te darmowe jak i płatne starają się ostrzegać przed tym ale nie wszystkie są bardzo dokładne i można być jednak sfotografowanym. Z darmowych do dokładnych należy Yanosik, który reklamuje się nawet jako legalny antyradar. Z tym, że niestety narazie ma słabą nawigację. Jest też program o nazwie Speedalarm, który tylko ostrzega przed radarami, patrolami, przejazdami kolejowymi i utrudnieniami na drogach ale nie posiada funkcji nawigacji. Zastanawiając się jednak nad kosztami zakupu nawigacji płatnej (w większości około 100 złotych na rok) to kierowcy szczególnie „z ciężką nogą” niech pomyślą, że jeden mandacik to przynajmniej 100 i więcej złotych a do tego jeszcze punkty karne.
Dobre nawigacje z systemem ostrzeżeń to przede wszystkim Automapa, NaviExpert, MapaMap i Sygic. To, że niektóre korzystają z Internetu to nie ma dużego znaczenia dla kosztów eksploatacji o czym pisałem we wcześniejszym wpisie.

Incoming search terms:

  • fotoradary w nawigacji google
  • sygic fotoradary 2013
  • yhs-fullyhosted_003

3 Comments to Fotoradary a nawigacja gps.

  1. Mareq pisze:

    Z czasem baza fotoradarów w GPS staje się nie aktualna, dlatego warto aktualizować np z poipoint.pl

  2. Hі therе to every bodу, it’s my first go to see of this website; this website includes amazing and actually fine information in favor of readers.

  3. www pisze:

    Why people still use to read news papers when in this technological globe all is available on net?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>