Nawigacja na Androida nieco inaczej

nawigacje androidNawigacja na Androida nieco inaczej. Dlaczego inaczej? Często w rozmowach dotyczących przebytej trasy pojawia się temat, którą drogą jechałeś lub gdzie znajdowało się to ciekawe miejsce. Uruchamiając klasyczną nawigację na naszym urządzeniu w samochodzie nie zawsze podążamy za wskazówkami, które nakazują jazdę w określonym kierunku. Zdarza się, że zauważymy kierunkowskaz do jakiegoś ciekawego miejsca, o którym wcześniej słyszeliśmy a teraz mamy okazję je zobaczyć więc zjeżdżamy z wytyczonej przez nawigację trasy. Nowe odcinki dróg ułatwiające nam jazdę do naszego celu nie zawsze są uwzględnione w systemie nawigacji ale dlaczego nie mamy z nich skorzystać. Zjeżdżając z trasy wytyczonej przez nawigację słyszymy komunikat typu „Zawróć” lub zostaje wytyczona nowa trasa uwzględniająca naszą zmianę kierunku jazdy. Można też pojechać na zwiedzanie okolic miejsca, w którym się czasowo znaleźliśmy. Jak potem sprawdzić którymi drogami jeździliśmy? Klasyczne nawigacje wg mojej oceny nie bardzo się do tego nadają. Owszem, niektóre mają funkcje zapisywania tzw. śladów ale skorzystanie z tego nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika.
I tu moja odpowiedź dlaczego nawigacja inaczej. Jest bardzo dużo programów np w sklepie Play, które nie zajmują się prowadzeniem nas do wytyczonego celu ale dokumentują naszą aktywność, którą możemy później zobaczyć na mapach wraz z przeróżnymi informacjami typu ile kilometrów, w jakim czasie, z jaką prędkością i jak ukształtowany był teren oraz wiele innych. Mówimy tutaj o rejestracji aktywności gdyż dotyczy to nie tylko jazdy samochodem. Może to być bieg, spacer, jazda na rowerze, żeglowanie, spływ kajakowy i inne.
Oczywiście jadąc samochodem nie musimy pozbawiać się naszej nawigacji samochodowej. Po prostu jako pierwszy uruchamiamy program do rejestracji aktywności. Nie zamykając go przechodzimy do ekranu głównego i odpalamy nawigację. W ten sposób oba programy są uruchomione. Nie zapomnijmy ich wyłączyć po przyjeździe do celu. Dla zilustrowania działania programów rejestrujących trasę wybrałem poniższe trzy programy dostępne w sklepie Play:

 • - Moje Trasy
 • - Navime GPS Tracker
 • - Endomondo
 • Moje Trasy Navime Endomondo
  Programy te rejestrują przebytą trasę, którą można zobaczyć na naszym urządzeniu z Androidem lub też na komputerze korzystając z internetowych map Google. Moje Trasy wysyłają bezpośrednio do map Google, jeśli posiada się konto. Natomiast Navime i Endomondo posiadają własne strony internetowe. Navime daje również możliwość wyboru innych map niż Google. Poniżej zrzuty ekranowe pokazujące trasy rejestrowane przez powyższe programy.

  Moje Trasy

  Moje Trasy


  Moje Trasy

  Moje Trasy


  Navime

  Navime


  Navime

  Navime


  Endomondo

  Endomondo

  1 Comment to Nawigacja na Androida nieco inaczej

  1. moja strona pisze:

   I am regular visitor, how are you everybody? This post posted at
   this site is genuinely nice.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>